RWR84SR576DRB12 Vishay /Dale
  • More about RWR84SR576DRB12 Vishay /Dale
    RWR84SR576DRB12 Vishay /Dale
    RWR84SR576DRB12 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR84SR576DRB12 is described as RES 0.576 OHM 7W 0.5% WW AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"