RWR82SR768BSB12 Vishay /Dale
  • More about RWR82SR768BSB12 Vishay /Dale
    RWR82SR768BSB12 Vishay /Dale
    RWR82SR768BSB12 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR82SR768BSB12 is described as RES 0.768 OHM 1.5W 0.1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.