RWR81S2R55FSS73 Vishay /Dale
  • More about RWR81S2R55FSS73 Vishay /Dale
    RWR81S2R55FSS73 Vishay /Dale
    RWR81S2R55FSS73 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR81S2R55FSS73 is described as RES 2.55 OHM 1W 1% WW AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    ELECTRONIC BOARD BASE