RWR81S1R58FSS73 Vishay /Dale
  • More about RWR81S1R58FSS73 Vishay /Dale
    RWR81S1R58FSS73 Vishay /Dale
    RWR81S1R58FSS73 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR81S1R58FSS73 is described as RES 1.58 OHM 1W 1% WW AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.