RWR81N5R11BSS73 Vishay /Dale
  • More about RWR81N5R11BSS73 Vishay /Dale
    RWR81N5R11BSS73 Vishay /Dale
    RWR81N5R11BSS73 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR81N5R11BSS73 is described as RES 5.11 OHM 1W 0.1% WW AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM