RWR74S4R53FRBSL Vishay /Dale
  • More about RWR74S4R53FRBSL Vishay /Dale
    RWR74S4R53FRBSL Vishay /Dale
    RWR74S4R53FRBSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR74S4R53FRBSL is described as RES 4.53 OHM 5W 1% WW AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM