RNR55K2001FMRE6 Vishay /Dale
  • More about RNR55K2001FMRE6 Vishay /Dale
    RNR55K2001FMRE6 Vishay /Dale
    RNR55K2001FMRE6 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RNR55K2001FMRE6 is described as RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM