RNC55J4753FSR36 Vishay /Dale
  • More about RNC55J4753FSR36 Vishay /Dale
    RNC55J4753FSR36 Vishay /Dale
    RNC55J4753FSR36 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RNC55J4753FSR36 is described as RES 475K OHM 1/8W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"