RNC55J2983BRRE6 Vishay /Dale
  • More about RNC55J2983BRRE6 Vishay /Dale
    RNC55J2983BRRE6 Vishay /Dale
    RNC55J2983BRRE6 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RNC55J2983BRRE6 is described as RES 298K OHM 1/8W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE