RN65D1960FRSL Vishay /Dale
  • More about RN65D1960FRSL Vishay /Dale
    RN65D1960FRSL Vishay /Dale
    RN65D1960FRSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN65D1960FRSL is described as RES 196 OHM 1/2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE