RN65D1741FBSL Vishay /Dale
  • More about RN65D1741FBSL Vishay /Dale
    RN65D1741FBSL Vishay /Dale
    RN65D1741FBSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN65D1741FBSL is described as RES 1.74K OHM 1/2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE