RN55E56R2DBSL Vishay /Dale
  • More about RN55E56R2DBSL Vishay /Dale
    RN55E56R2DBSL Vishay /Dale
    RN55E56R2DBSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN55E56R2DBSL is described as RES 56.2 OHM 1/8W .5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    View
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK