RN55E1562BBSL Vishay /Dale
  • More about RN55E1562BBSL Vishay /Dale
    RN55E1562BBSL Vishay /Dale
    RN55E1562BBSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN55E1562BBSL is described as RES 15.6K OHM 1/8W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE