RN55C7872FRSL Vishay /Dale
  • More about RN55C7872FRSL Vishay /Dale
    RN55C7872FRSL Vishay /Dale
    RN55C7872FRSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN55C7872FRSL is described as RES 78.7K OHM 1/8W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE