RN55C3611BB14 Vishay /Dale
  • More about RN55C3611BB14 Vishay /Dale
    RN55C3611BB14 Vishay /Dale
    RN55C3611BB14 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN55C3611BB14 is described as RES 3.61K OHM 1/8W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS