RN55C16R7BRE6 Vishay /Dale
  • More about RN55C16R7BRE6 Vishay /Dale
    RN55C16R7BRE6 Vishay /Dale
    RN55C16R7BRE6 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN55C16R7BRE6 is described as RES 16.7 OHM 1/8W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK