RN50C90R9FRSL Vishay /Dale
  • More about RN50C90R9FRSL Vishay /Dale
    RN50C90R9FRSL Vishay /Dale
    RN50C90R9FRSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN50C90R9FRSL is described as RES 90.9 OHM 1/20W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE