RN50C1622BRE6 Vishay /Dale
  • More about RN50C1622BRE6 Vishay /Dale
    RN50C1622BRE6 Vishay /Dale
    RN50C1622BRE6 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN50C1622BRE6 is described as RES 16.2K OHM 1/20W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE