RLR07C1602GSRSL Vishay /Dale
  • More about RLR07C1602GSRSL Vishay /Dale
    RLR07C1602GSRSL Vishay /Dale
    RLR07C1602GSRSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RLR07C1602GSRSL is described as RES 16K OHM 2% 1/4W AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM