RCS08055K60JNEA Vishay /Dale
  • More about RCS08055K60JNEA Vishay /Dale
    RCS08055K60JNEA Vishay /Dale
    RCS08055K60JNEA is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS08055K60JNEA is described as RES SMD 5.6K OHM 5% 0.4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    WAX PROTECTION
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Mallory Sonalert
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK