RCS08053R16FKEA Vishay /Dale
  • More about RCS08053R16FKEA Vishay /Dale
    RCS08053R16FKEA Vishay /Dale
    RCS08053R16FKEA is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS08053R16FKEA is described as RES SMD 3.16 OHM 1% 0.4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.