RCS08052R43FKEA Vishay /Dale
  • More about RCS08052R43FKEA Vishay /Dale
    RCS08052R43FKEA Vishay /Dale
    RCS08052R43FKEA is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS08052R43FKEA is described as RES SMD 2.43 OHM 1% 0.4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.