CRCW080516R0FKTA Vishay /Dale
  • More about CRCW080516R0FKTA Vishay /Dale
    CRCW080516R0FKTA Vishay /Dale
    CRCW080516R0FKTA is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRCW080516R0FKTA is described as RES SMD 16 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE