CRCW080515K8FKTA Vishay /Dale
  • More about CRCW080515K8FKTA Vishay /Dale
    CRCW080515K8FKTA Vishay /Dale
    CRCW080515K8FKTA is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRCW080515K8FKTA is described as RES SMD 15.8K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"