CRCW0402240RDHEDP Vishay /Dale
  • More about CRCW0402240RDHEDP Vishay /Dale
    CRCW0402240RDHEDP Vishay /Dale
    CRCW0402240RDHEDP is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRCW0402240RDHEDP is described as RES SMD 240 OHM 0.5% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"