ALSR05R2500FE12 Vishay /Dale
  • More about ALSR05R2500FE12 Vishay /Dale
    ALSR05R2500FE12 Vishay /Dale
    ALSR05R2500FE12 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. ALSR05R2500FE12 is described as RES 0.25 OHM 5W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"