KPT7A14-18PEW ITT Cannon
  • Available: 342
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KPT7A14-18PEW ITT Cannon
    KPT7A14-18PEW ITT Cannon
    KPT7A14-18PEW is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPT7A14-18PEW is described as CONN RCPT 18POS W/PIN JAM NUT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by ITT Cannon
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    View
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    View
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V