KPT2E14-15PEW ITT Cannon
  • Available: 94
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KPT2E14-15PEW ITT Cannon
    KPT2E14-15PEW ITT Cannon
    KPT2E14-15PEW is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPT2E14-15PEW is described as CONN RCPT 15POS BOX MNT PIN. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by ITT Cannon
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"