KPT07A14-18P ITT Cannon
  • Available: 830
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KPT07A14-18P ITT Cannon
    KPT07A14-18P ITT Cannon
    KPT07A14-18P is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPT07A14-18P is described as CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PIN. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"