KPT06F16-26SW ITT Cannon
  • Available: 1,775
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KPT06F16-26SW ITT Cannon
    KPT06F16-26SW ITT Cannon
    KPT06F16-26SW is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPT06F16-26SW is described as CONN PLUG 26POS INLINE W/SKT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE