KPT02E18-32SYA206 ITT Cannon
  • More about KPT02E18-32SYA206 ITT Cannon
    KPT02E18-32SYA206 ITT Cannon
    KPT02E18-32SYA206 is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPT02E18-32SYA206 is described as CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V