KPT02E16-26PWEW ITT Cannon
  • Available: 236
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KPT02E16-26PWEW ITT Cannon
    KPT02E16-26PWEW ITT Cannon
    KPT02E16-26PWEW is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPT02E16-26PWEW is described as CONN RCPT 26POS W/PIN BOX. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    View
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM