KPT01P14-12P ITT Cannon
  • Available: 851
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KPT01P14-12P ITT Cannon
    KPT01P14-12P ITT Cannon
    KPT01P14-12P is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPT01P14-12P is described as CONN RCPT 12POS CBL MNT PIN. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"