KPSE01B12-10PY ITT Cannon
  • Available: 130
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KPSE01B12-10PY ITT Cannon
    KPSE01B12-10PY ITT Cannon
    KPSE01B12-10PY is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPSE01B12-10PY is described as CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM